top of page

Методична рада

За сучасних умов розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває система методичної роботи, головною метою якої є не лише надання реальної, ділової допомоги педагогічним кадрам у розвитку їх професійної майстерності, але й активізація творчого потенціалу кожного вчителя. Тому завдання керівників школи створити умови для професійного розвитку вчителя.

Організація роботи з розвитку професійної компетентності має стати системною, цілеспрямованою, науковою та враховувати принцип особистісно-орієнтованого підходу. Спланувати таку систему методичної роботи можна за умови проведення комплексної діагностики професійної компетентності вчителів школи, постійного моніторингу стану професійної підготовки, чіткого планування, корекції в основі яких покладено основну науково-методичну ідею. 
Сьогодні головними завданнями оптимізації методичної роботи є уникнення формалізму, розвиток творчого потенціалу кожного педагогічного працівника, створення в навчальному закладі належних умов для дослідницької, науково- експериментальної роботи вчителя та здійснення його самоосвітньої діяльності.

З огляду на специфіку педагогічної праці, яка містить досить широке коло фахових проблем (наукових, управлінських, методич­них, психолого-педагогічних та ін.) і питання організації не тільки навчально-виховного процесу, а й всього укладу життя навчального закладу в кожному середньому закладу освіти, доцільно створювати два органи демократичного самоуправління — педагогічну раду і науково-методичну раду навчального закладу системи загальної середньої освіти. Науково-методична рада працює як дорадчий орган при педаго­гічній раді, але в разі прийняття запропонованих науково-методичною радою рекомендацій на педагогічній раді навчального закладу вони стають обов'язковими для виконання членами педагогічного колективу.

Вона є професійним колективним громадським органом, що на добровільних засадах об’єднує педагогів, які прагнуть здійснювати перетворення у школі на науковій основі. Діяльність такого органу в системі методичної роботи особливо актуальна. Вона покликана координувати зусилля різних методичних формувань, творчих педагогів, діяльність яких спрямована на розвиток науково-методичного забезпечення освітнього процесу.

bottom of page